small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Pracownie szkolne w ramach budżetu obywatelskiego?
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 sierpnia 2017 15:50

 

Pragnę poinformować, że w dniu 18 lipca złożyłem wnioski do budżetu obywatelskiego na rok 2018 dotyczące adaptacji pomieszczeń na pracownie przedmiotowe w szkołach podstawowych nr 1, 3 i 4. Jest to konsekwencja deklarowanej przeze mnie pomocy w zakresie rozwiązania problemu wskazywanego przez Burmistrza miasta Kętrzyn, w utworzeniu wymienionych pracowni szkolnych.

 

Chociaż właściwe przygotowanie bazy dydaktycznej dla uczniów zreformowanych szkół podstawowych nakłada na samorządy Ministerstwo Edukacji, władze miasta Ketrzyn wciąż uchylają się od tego obowiązku, wskazując na aspekt finansowy przedsięwzięcia. W świetle mnogości kontrowersyjnych - czy wręcz nieuprawnionych - wydatków bezpodstawnie nazywanych "inwestycjami", taką argumentację należy jednak uznać za nielogiczną. To właśnie stworzenie właściwych warunków do prowadzenia zajęć lekcyjnych można i należy rozpatrywać w kategoriach inwestycji w kapitał ludzki.

 

W moim przekonaniu edukacja przyszłych pokoleń Kętrzynian ma fundamentalne znaczenie dla właściwego rozwoju, czy nawet funkcjonowania miasta. Na dzień dzisiejszy to sprawa absolutnie priorytetowa.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież