small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
W trosce o bezpieczeństwo.
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 września 2018 16:06

 

Dwa wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa publicznego złożyłem jeszcze w lipcu - przede wszystkim z myślą o uczniach, którzy po wakacyjnej przerwie wrócili właśnie do szkół. Jeden z wniosków odnosi się do szeroko rozumianego problemu braku bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu w rejonie Placu Słowiańskiego, natomiast drugi - do problemu braku wygodnego i bezpiecznego dojścia na przystanek autobusowy u zbiegu ulic Sikorskiego i Górnej.

 

Zaproponowane rozwiązania mają szansę trwale i kompleksowo wyeliminować zagrożenia występujące w wymienionych miejscach. Niestety dwa miesiące to najwyraźniej zbyt mało dla administratorów kętrzyńskich ulic, systemowo lekceważących Nasze bezpieczeństwo. Przypomnę, że o poprawę bezpieczeństwa - m.in. na ulicy Limanowskiego - apelowałem również u kolejnych Starostów, wykorzystując drogę służbową jako naczelnik wydziału komunikacji. Z przykrością stwierdzam, że Panowie Niedziółka i Pieniak według mojej wiedzy nie zrobili nic w przedmiotowej sprawie. Co więcej, Starosta Niedziółka podpisując list intencyjny w sprawie przebudowy drogi nr 592 na odcinku Kętrzyn - Giżycko, dał niejako przyzwolenie na wjazd do Kętrzyna jeszcze większej liczby ciężkich TIRów jadących tranzytem, bowiem afirmowany wspólnie przez Panów Hećmana i Niedziółkę projekt, nie przewiduje obwodnicy Kętrzyna (!).

 

Tymczasem właściwym rozwiązaniem jest wyłącznie północna obwodnica miasta Kętrzyn w powiązaniu z ideą wyprowadzenia ruchu tranzytowego z drogi 592 na północne i praktycznie niezaludnione obszary powiatu - perspektywicznie w sąsiedztwo planowanych przejść granicznych Michałkowo i Rudziszki.

 

 

 

 

Wniosek z dnia 13.07.2018 r. dotyczący przejścia dla pieszych na Osiedlu Górnym.


 

 Wniosek z dnia 13.07.2018 r. dotyczący reorganizacji ruchu w rejonie Placu Słowiańskiego i ul. Limanowskiego.

  

 

 

 

 

Pismo kierowane do Starosty Kętrzyńskiego Ryszarda Niedziółki w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu.

 


 

 

 

 

 

 

 

Analogiczne pismo kierowane do obecnego Starosty Kętrzyńskiego - Jarosława Pieniaka.
 

 


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież