small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Obiecałem? Załatwiłem !
Wpisany przez Administrator   
piątek, 12 października 2018 08:50

 

Jest oficjalne stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, w sprawie oczekiwanego od lat przejścia dla pieszych przez ulicę Sikorskiego na wysokości Górnej. Po wykonaniu projektu - przejście powstanie. Kolejną skuteczną interwencję dopisuję tym samym do długiej listy spraw, które udało mi się załatwić w czasie sprawowania mandatu radnego Rady Miejskiej.

 

Przypomnę, że problem braku przejścia przy ulicy Górnej sygnalizowałem administratorowi drogi już na początku roku, zgłaszając zastrzeżenia co do jakości drogi dojścia na przystanek. Ponieważ alternatywą dla drogi z wysokim współczynnikiem wydłużenia było tylko przekraczanie jezdni w niedozwolonym miejscu, wystąpiłem z wnioskiem o uruchomienie przedmiotowego przejścia dla pieszych.

 

Po długim "ping-pongu" na pisma, zwyciężył zdrowy rozsądek, a uwagi co do stanu faktycznego znalazły potwierdzenie w analizie inżynierskiej ZDW Olsztyn. Zatem czekamy na projekt i wykonanie potrzebnego Mieszkańcom Osiedla Górnego przejścia dla pieszych przez ulicę Sikorskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież