small normal large

 

  • Rafał Rypina
  • Radny Rady Miejskiej
    w Kętrzynie
Pasażerowie nabici w butelkę - czyli wakacyjna jazda ZKM.
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 lipca 2018 00:00

 

Od początku wakacji, z rozkładu komunikacji miejskiej zniknęły kursy linii nr 1 do Karolewa. Teraz autobusy kończą bieg na przystanku Mazowiecka (OCMB), a pasażerowie chcący dostać się do Kruszewca czy Karolewa, zmuszeni są do długiego marszu wzdłuż ruchliwej ulicy, lub jazdy autobusami komunikacji regionalnej za dodatkową opłatą. Chociaż przewoźnik i organizator tłumaczą decyzje brakiem przewozów szkolnych do pętli Karolewo w okresie wakacyjnym, argumentacja wydaje się absurdalna.

 

Z linii korzystają bowiem nie tylko uczniowie, ale także osoby dojeżdżające do pracy. Oczywiście wieloletni brak zaangażowania finansowego Gminy Wiejskiej, której mieszkańcy również korzystają z połączenia jest wyrazem krótkowzroczności i lekceważenia potrzeb społeczności lokalnej przez kolejnych wójtów, natomiast przedstawiciele Miasta najwyraźniej zapomnieli o mieszkańcach Kętrzyna pracujących w Kruszewcu i Karolewie.

 

Wątpliwości innej natury budzi sposób przeprowadzenia wakacyjnej korekty rozkładu. Ogłoszenie o zmianie rozkładu zostało podane do wiadomości publicznej w sposób niezgodny z obowiązującym trybem. Z kolei brak linii zielonej zastępującej niegdyś skrócone kursy "jedynki" na odcinku pozamiejskim, pozwala uznać obecną praktykę za nieuczciwą wobec pasażerów, którzy nabyli jeszcze przed ograniczeniami w kursowaniu autobusów - bilety miesięczne na strefę podmiejską.

 

W imieniu mieszkańców Gminy Wiejskiej Kętrzyn, interwencję podjęła Pani Mirosława Katiuszyn - Członkini Zarządu Komitetu Terenowego partii Prawo i Sprawiedliwość - prywatnie mieszkanka Gminy Wiejskiej Kętrzyn. Więcej na ten temat znajdą Państwo pod podanym poniżej linkiem.

 

 

 

Lakoniczna informacja dostępna na stronie PGK Kętrzyn, zamieszczona na kilka dni przed wprowadzoną zmianą. 

 

Pismo do Wójta gminy Kętrzyn w przedmiotowej sprawie:
https://www.facebook.com/PiSKetrzyn/wniosek

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież